Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara ,părinții mei au un credit ipotecar la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara ,părinții mei au un credit ipotecar la opt BANK ...

Buna seara ,părinții mei au un credit ipotecar la opt BANK ,tata a decedat de 3 ani avem succesiune făcută ,dar acuma vrem sa facem partaj pt a trece tot apartamentul pe numele mamei și de la notar ne cere acordul bănci. Banca refuza sa ne dea pt eu cu mama nu apărem ca plătitori . Ar fi alta soluție ?
Sa va înregistreze ca moștenitori au debitorului, în baza certificatului de moștenitor.
Dacă nu sunteți înregistrati ca plătitori și nu achitați ratele, sa vedeți ce buni sunteți de plata atunci. Imediat va contactează.