Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Are dreptul vecinul sa scoata un cos de fum ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Are dreptul vecinul sa scoata un cos de fum de la ...

Buna ziua. Are dreptul vecinul sa scoata un cos de fum de la o centrala in condensare pe gaz spre curtea mea, sub pretextul ca se afla in ce i 30 cm de stresina ai lui ? Si daca nu cu i ma pot adresa .
Sesizati oficial autoritatea sanitara si comisariatul garzii de mediu
Cosul poate fi scos spre curtea dvs. cu conditia sa aiba partea verticala ridicata deasupra inaltimii maxime a cladirilor din zona, astfel incat gazele sa se disipeze in atmosfera.