Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trebuie platit doar onorariul la notar si ANCPI ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trebuie platit doar onorariul la notar si ANCPI intabulare cand ...

Trebuie platit doar onorariul la notar si ANCPI intabulare cand cumperi cu programul Noua Casa sau mai sunt si alte taxe?
Dvs, cumparatorul, achitati onotariul notarial+ TVA, taxa de intabulare si verificarea regimului matrimonial 15 lei + tva.
Vanzatorul achita impozitul pe transferul proprietatii, contravaloarea extrasului de carte funciara pentru autentificare si verificarea regimului matrimonial, 15 lei + tva.