Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rezident UE, bancile romanesti refuza sa imi lichideze ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rezident UE, bancile romanesti refuza sa imi lichideze conturile de debit deoarece nu mai am C.I. valabil

Rezident UE de peste 10 ani. Buletinul (CI) romanesc a expirat acum o luna.
Am cateva conturi de debit in Romania, nefolosite, pe care doresc sa le lichidez/inchid.
Bancile refuza sa imi lichideze conturile de debit deoarece nu mai am C.I. valabil?!
Am pasaport romanesc, care e inca valabil dar mi se refuza legitimarea cu acesta.
Este legal felul in care procedeaza sau e o incalcare flagranta a legislatiei in vigoare?
Ce pot face ca sa inchid totusi conturile respective, fara sa fiu silit sa reinnoiesc buletinul de care NU am nevoie?
Multumesc!
Silea, utilizator