Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Băiatul meu în vârstă de 16 ani i-a spart ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Băiatul meu în vârstă de 16 ani i-a spart telefonul iubitei ...

Băiatul meu în vârstă de 16 ani i-a spart telefonul iubitei lui în sala de clasa .Părinții fetei împreună cu fata au mers la secția de poliție și l-au reclamat caz penal pentru distrugere.Am fost împreună cu băiatul meu la secția de poliție pentru declarații unde ni s-a recomandat înțelegerea amiabila .Am vorbit cu părinții fetei și ne-am înțeles să ii cumpărăm un telefon nou , aceeași marcă și identic cu cel avut în termen de 5 zile .După 3 zile băiatul meu i-a înmânat fetei la școală telefonul nou.Intelegerea a fost că își va retrage plângerea dacă primește telefonul.L-am sunat pe tatăl fetei să întreb dacă e mulțumit de telefon,a spus că da și că vom merge împreună la poliție să renunțe la plângere ,că mă va contacta când mergem.Au trecut 10 zile și nu m-a contactat așa că l-am sunat din nou .Acum nu îmi mai răspunde la telefon.Ce ar trebui sa fac?Merg și eu la poliție și îl reclam ?
Bună ziua,

Mergeți și anunțați polițistul de caz, nu aveți motiv să faceți plângere.
Sa il reclamati pentru ce, tare sunt curios