Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Va rog sa- mi spuneți care sunt actele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Va rog sa- mi spuneți care sunt actele și procedura ...

Bună ziua! Va rog sa- mi spuneți care sunt actele și procedura pentru returnarea sumelor acumulate la Fondul 2 de Pensii,returnare ce i se cuvine sotiei ,în urma decesului participantului la Fondul / Pilonul2 pensii private? Menționez ca,Fondul este la Allianz Țiriac Pensii Private. MULTUMESC!
Sotia si copiii trebuie sa dezbata succesiunea. Mostenitorii sa se adreseze unui birou notarial de la ultimul domiciliu al defunctului.
Returnarea sumelor se va face in baza certificatului de mostenitor.