Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua ,
Am un card la o banca cu o linie de credit de 3000 lei . Din pacate in ultimele 4 luni nu am reusit sa mai acchit rata lunara. Am primit prin posta o somatie de executare silita semnata de un executor in care mi se cere sa restitui intreaga suma plus niste taxe . Ideea este ca eu nu am suma de 3500 de lei , am numai 1000 lei . pot obtine o amanare ? In ce conditii ?
Nu vreau sa se ajunga sa imi ia bunuri din casa. O sa pot sa achit in termen de o luna ....va rog din suflet sa-mi dati un raspuns....Va multumesc:(
luaati legatura cu executorul , achitati suma de 1000 ca dovada a bunei credinte
explicati ca intr-o luna o sa restituiti si cealalta parte a datoriei
iar cheltuielile care sunt in plus fac parte din onorariul executorului.
deci incercati sa ajungeti la o intelegere amiabila cu executorul ,pt ca el este legatura dvs cu banca.
bafta.