Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Doi indivizi au incercat sa intre peste ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Doi indivizi au incercat sa intre peste mine in casa ...

Bună ziua!
Doi indivizi au incercat sa intre peste mine in casa in miez de noapte,mi-au spart usa si au incercat sa intre dsr din fericire am reusit sa ii impiedic cu un spray lacrimogen sa patrunda. As dori sa stiu unde se poate incadra fapta lor? Politistul a spus ca doar la distrugere nu si la violare de domiciliu. Multumesc!
Eu cred că este și violare de domiciliu, dacă au pătruns, măcar cu puțin, în locuință.
Au incercat sau au patruns in domiciliul dv?
Au incercat, au impins de usa dupa ce au spart-o. S-au gasit amprente de palme pe exteriprul usii cum au impins. Era culmea sa ii las sa intre si eu sa ma uit la ei.

ynocentta a scris:

Au incercat sau au patruns in domiciliul dv?