Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Contract Buna ziua. As dori sa plec la munca in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Contract Buna ziua. As dori sa plec la munca in strainatate iar ...

Contract
Buna ziua. As dori sa plec la munca in strainatate iar gospodaria mea ramane singura cu animalele in ea asa ca as dori sa angajez pe cineva sa aiba grija de locuinta si animale.
Exista posibilitatea ca eu persoana fizica sa inchei un contract sau orice fel de contract cu o alta persoana fizica care sa aiba grija de gospodaria mea iar eu sa-i plătesc munca depusă?
Va rog sa ma indrumati.
Va multumesc!
Buna ziua,
DA, se poate.