Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Hărțuire Stau la bloc. O familie cu un copil 2 ani ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Hărțuire Stau la bloc. O familie cu un copil 2 ani și jumătate ...

Hărțuire

Stau la bloc. O familie cu un copil 2 ani jumate .
Totul a început acum 2 ani.. de când copilul meu plângea pt alăptare .sau se juca cu jucării mai zGomotoase.. sau premergător...
Petiții cu zecile de la un om pensionar..( nu spun detalii pt a nu se afla totul)
Petiții,minciuni spune , plimbata peste tot la politie locala / națională. Întotdeauna se închidea petiție cu ( nu s.au găsit dovezi.probe )
Pensionarul înregistrează , filmează , pozează . Când ies, când intru ,când mă joc cu copilul. Etc etc. .. in casa mea nu am voie sa respir ..asta simt.. m.am dus la politie de disperare. Și mi s.a răspuns : nu avem ce să ii facem. .. ( adaug că nu suntem singuri cu care face pe" șeful') lui totul i se cuvine ,totul sa fie in legea lui.
Acum văzând că nu se oprește .. politia nu mă bagă în seamă de hărțuire. Deși adaugă filmări. Înregistrări. Declarații care demonstrează că mă urmărește pe mine și familia mea. Nu se întâmplă nimic.
Mă gândesc să apelez la televiziune. Sa fac public atât cazul. Cât și poliția..
Nu se poate așa ceva ..
Unde mă sfătuiți să mă duc ?
Cu cine pot lua legătura ?
Mulțumesc .

androne.gabryela a scris:

Hărțuire
Totul a început acum 2 ani.. de când copilul meu plângea pt alăptare .sau se juca cu jucării mai zGomotoase.. sau premergător...

Oare ce ar fi sa alergati copilul pe afara, nu in casa?

lui totul i se cuvine ,totul sa fie in legea lui.

Dupa cum scrieti, mi se pare ca judecati ca totul vi se cuvine.

Viata la bloc nu este atat de roz pe cat ne dorim
Vecinii,in cele mai multe cazuri nu ii putem selecta
Incercati sa realizati izolatia fonica a camerei unde se joaca copilul
Este o garsoniera. Este destul de izolata cu covor pt copii.de 5 cm.
Probabil Daia ajungem aici..că legile sunt permisibile pt toți
Dl norocel .
Probabil sunteți unul din ei..
Asta ar însemna să stau in casa doar când doarme copilul.. sa stea afara in permanenta..este copil nu bibelou.
Nu cataloghez pe nimeni..
Lui i se cuvine tot .. eu nu vreau decât liniște . Sa mă lase să îmi cresc copilul frumos.
Nu cu reguli...
Am vecini pe scara cu copii. Și nu pățesc ce pățesc eu de la acest specimen.
Și spun asta că stau langa mine. Si se aud zgomote .și tot ce poate un copil.