avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună,sunt angajat cu contract de muncă de la anul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună,sunt angajat cu contract de muncă de la anul 2022, 6 ore ...

Bună,sunt angajat cu contract de muncă de la anul 2022, 6 ore lucrate pe zi. Întrebarea mea este :cum calculează vechime ? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:29, 14 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1 an lucrat cu timp partial = 1 an lucrat cu norma intreaga = 1 an vechime in munca = 1 an stagiu de cotizare la pensie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am lucrat in uk cu contract cu 0 ore, potrivit legistatiei ... stela03 stela03 buna ziua, Am lucrat in uk cu contract cu 0 ore, potrivit legistatiei din uk acest contract se supune legislatiei aplicabile pentru contractul part time. Acum ... (vezi toată discuția)
Cartea de munca oana2312 oana2312 explicati-mi si mie care este diferenta (ptr un angajat),dintre o carte de munca pe care se trec 2 ore lucrate si una cu 8 ore...in afara de numarul de ... (vezi toată discuția)
Pensie LazarLetitia LazarLetitia Buna ziua ! Sora mea are 56 de ani si a lucrat 28 de ani program intreg si 6 ani program redus (4 ore).Ar dori sa iasa la pensie anticipat dar i s-a spus ca ... (vezi toată discuția)