Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua,am o nedumerire,si anume,in urma cu 6-7 ani ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua,am o nedumerire,si anume,in urma cu 6-7 ani am avut ...

Buna ziua,am o nedumerire,si anume,in urma cu 6-7 ani am avut o masina pe numele meu,timp de vreo 4 luni,dupa care am vandut-o fara sa fac contract de vanzare-cumparare,acesta urma sa fie facut in urmatoarea saptamana,cea ce nu s a mai intamplat din cauza unor probleme personale,dupa 6-7 ani aprox si dupa o poprire pe conturi,am platit toata suma restanta generata de impozit,amenzi de rovigneta si poduri. Am inteles c as putea face o declaratie pe propria raspundere,cum ca masina numai este in posesia mea inca d atunci,intrebarea si nedumerirea mea este daca dupa depunerea declaratii acesteia se ramburseaza suma achitata???
Nu se ramburseaza.