Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cerere nesolicitata in numele meu in SPV de la ANAF
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cerere nesolicitata in numele meu in SPV de la ANAF

Am descoperit o cere nesolicitata in numele meu in SPV (Spatiul Privat Virtual) de la ANAF pentru societatea pe care o detin.

Gasesc foarte ciudata aceasta interogare, in conditiile in care exista pe rol un proces cu fostul sot de diminuare a pensiei.

Singura persoana care mai are acces la SPV este fosta contabila pe care am suspectat-o ca da informatii partii adverse.

Despre ce infractiune vorbim? Ce as putea face in situatia data?
uira, utilizator
In primul rand schimbati parola si verificati daca nu aveti virusi pe calculator. Daca intradevar nu dvs ati facut cererea, faceti plangere penala pe 249 , 325 si 360 din NCP.
Da, art 360 NCP este ceea ce cautam. Multumesc