avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cerere nesolicitata in numele meu in SPV de la ANAF
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cerere nesolicitata in numele meu in SPV de la ANAF

Am descoperit o cere nesolicitata in numele meu in SPV (Spatiul Privat Virtual) de la ANAF pentru societatea pe care o detin.

Gasesc foarte ciudata aceasta interogare, in conditiile in care exista pe rol un proces cu fostul sot de diminuare a pensiei.

Singura persoana care mai are acces la SPV este fosta contabila pe care am suspectat-o ca da informatii partii adverse.

Despre ce infractiune vorbim? Ce as putea face in situatia data?
Ultima modificare: Miercuri, 15 Martie 2023
uira, utilizator
Cel mai recent răspuns: uira , utilizator 16:29, 23 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In primul rand schimbati parola si verificati daca nu aveti virusi pe calculator. Daca intradevar nu dvs ati facut cererea, faceti plangere penala pe 249 , 325 si 360 din NCP.
Da, art 360 NCP este ceea ce cautam. Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tergiversare rezolvare plangere penala ContSters327384 ContSters327384 Buna seara ! In urma cu exact 6 luni am depus o plangere pentru frauda informatica la postul de politie ! Dupa o luna de zile , seful de post a transferat ... (vezi toată discuția)
Cineva s-a folosit de e-mailul meu justmyself justmyself buna ziua. de curand mi-am dat seama ca cineva s-a folosit de e-mailul meu pentru a-mi afla parola de pe un forum unde eu am si un cont.as vrea sa stiu, daca ... (vezi toată discuția)
Violarea corespondentei electronice ovidiutrusca ovidiutrusca Fosta mea prietena,imi sparge frecvent parolele si le inlocuieste la adresele de mail pe care le folosesc;am acolo informatii atat personale cat si de ... (vezi toată discuția)