avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Alocatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Alocatie

Buna ziua!Cum pot obtine alocatie pentru crestere copil pina la 2 ani,adica cei 85%.Unde trebuie sa ma adresez,si ce acte imi trebuiesc.Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: ctynn , utilizator 16:33, 25 Ianuarie 2010
La primaria orasului in care locuiti. Ei va vor spune si ce acte va sunt necesare.
La serviciul asistenta sociala,apartinand primariei lacalitatii in care aveti domiciliul legal in acte.:D
...dvs. sau sotul... =D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt conditiile sa pot beneficia de ajutor de la primarie? ral-alexandra ral-alexandra SEpoate sa primesc un supliment de la primarie ,daca eu nu lucrez sotul castiga 877ron si avem un copil de 3 ani? si ce documente ar fi necesare daca da? (vezi toată discuția)
Alocatie monoparentala ioana79 ioana79 Buna ziua as dori sa imi spuneti si mie ce trebuie sa fac in urmatorul caz:pana in urma cu 3 luni am beneficiat de alocatie monoparentala.Eu am adresa din ... (vezi toată discuția)
Alocatie pentru copil! claudia elena claudia elena Fiti draguti cum poate un cetatean de origine turca stabiliti impreuna cu sotia si 2 copii minori de 3 ani si respectiv 7 ani in Romania sa sa obtina alocatia ... (vezi toată discuția)