Forum Discuţii juridice Executare silită punere in executare latura civila dintr-o hotarare ...
Discuție deschisă în Executare silită

punere in executare latura civila dintr-o hotarare penala

cum se pune in executare partea legata de despagubiri din cuprinsul unei hotarari penale ramase definitive? se merge la executorul judecatoresc, se investeste cu formula executorie...... ?
Va multumesccc
Dar daca banii vor fi achitati de bunavoie ce procedura trebuie urmata?Mai trebuie investita hotararea definitiva cu formula executorie? Se incheie un angajament de plata al debitorului la notar? Va multumesc