Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Mi-am încetat activitatea la actualul loc ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Mi-am încetat activitatea la actualul loc de munca, ...

Buna ziua,

Mi-am încetat activitatea la actualul loc de munca, iar pe adeverința de vechime este specificat ‘vechime in munca și in specialitatea studiilor…’, deși eu am alte studii fata de munca Office desfășurată, dar sunt studii superioare cu mulți ani in urma.
Am verificat și alte Adeverințe de vechime și nu este specificat acest aspect, nici in CIM nu scrie de studii medii/superioare. Ma interesează sa aflu cum am fost încadrată la celelalte joburi, pentru ca mi s-a cerut la un potențial loc de munca vechime pe studii superioare.

Cum pot afla cum am fost încadrată ca studii- medii sau superioare la celelalte locuri de munca, dacă pr adeverințele de vechime nu este specificat?

Mulțumesc!
Postati functiile avute , cele mentionate in c.m. sau adeverintele de vechime .
Buna ziua,
De exemplu ‘cod COR 334303- Asistent Manager’, in unele CIM-uri așa este trecut, in altele este trecută ‘Asistent Manager conform COR’, și atât, dar este aceeași funcție in toate CIM-urile, Asistent Manager.

Sau operator date, cod COR 423302.

Mulțumesc!
Acestea sunt functii pentru care se necesita studii medii...