Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Deschidere Magazin online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Deschidere Magazin online

Buna ziua,
Am si eu cateva intrebari legate de deschiderea unui magazin online. In primul rand vreau sa stiu daca este posibil sa deschid un magazin online fara sa am societate sau autorizatie pe persoana fizica. Tin sa mentionez ca se va ocupa cu vanzarea de incaltaminte, imbracaminte si cosmetice. Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unui astfel de magazin?
Cu multumiri,
Raluca Marinescu
Pentru a face comert online este neaparat necesar sa aveti o forma de reprezentare juridica. Pentru inceput cea mai usoara cale este utilizarea unei Persoane fizice autorizate.
Atat din punct de vedere contabil cat si fiscal reprezinta o cale usoara de a face comert cu amanuntul.

Mai multe detalii despre legislatia pe care trebuie sa o respectati gasiti la adresa [ link extern ] /