avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Deschidere Magazin online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Deschidere Magazin online

Buna ziua,
Am si eu cateva intrebari legate de deschiderea unui magazin online. In primul rand vreau sa stiu daca este posibil sa deschid un magazin online fara sa am societate sau autorizatie pe persoana fizica. Tin sa mentionez ca se va ocupa cu vanzarea de incaltaminte, imbracaminte si cosmetice. Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unui astfel de magazin?
Cu multumiri,
Raluca Marinescu
Cel mai recent răspuns: WEBECOM SRL , Alte profesii 22:40, 13 Ianuarie 2011
Pentru a face comert online este neaparat necesar sa aveti o forma de reprezentare juridica. Pentru inceput cea mai usoara cale este utilizarea unei Persoane fizice autorizate.
Atat din punct de vedere contabil cat si fiscal reprezinta o cale usoara de a face comert cu amanuntul.

Mai multe detalii despre legislatia pe care trebuie sa o respectati gasiti la adresa [ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Magazin alimentar- intreprindere individuala WEGA67 WEGA67 Ce cod CAEN pot folosi ptr. deschiderea unui magazin alimentar pentru o intreprindere individuala??? (vezi toată discuția)
Deschidere magazin alimentar in curtea bunicilor Stefi26 Stefi26 Ce acte imi trebuie pentru a putea incepe o activitate ? Pot beneficia si de banuti din partea statului (pentru a ma ajuta sa imi deschid ceva , avand in ... (vezi toată discuția)