avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Extras de carte funciara
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Extras de carte funciara

Am incheiat un contrat de garantie reala imobiliara eu fiind garant ipotecar(e vorba de un teren)
Actul a fost autentificat de un notar.
As dori sa stiu daca pe extrasul de carte funciara apare la sarcini aceasta ipoteca.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 16:52, 25 Ianuarie 2010
Da!
Bineinteles ca va apare.
Multumesc frumos

Multumesc,am fost acum doua saptamani la banca si am intrebat un director daca creditul pentru care am fost garant ipotecar a fost achitat de cel pentru care am garantat si mi-a spus ca da, si ca ipoteca a fost radiata...Trebuie sa cer o hartie la banca sau ceva de genul asta ?

Da. Ca sa aveti cu ce dovedi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extract de carte funciara! veron24 veron24 Am incheiat un contrat de garantie reala imobiliara eu fiind garant ipotecar(e vorba de un teren) Actul a fost autentificat de un notar. As dori sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
Contract de ipoteca veron24 veron24 Am fost acum doua saptamani la banca si am intrebat un director daca creditul pentru care am fost garant ipotecar a fost achitat de cel pentru care am ... (vezi toată discuția)
Care sunt pașii de urmat după achitarea creditului imobiliar? aș vrea să am actele de proprietate în regulă DragosCojocariu DragosCojocariu Am achitat anticipat creditul prima casa, si am terminat cu banca obtinand de la Fond acordul de radiere a ipotecii. Dupa ce am obtinut acest act, banca mi-a ... (vezi toată discuția)