Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Extras de carte funciara
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Extras de carte funciara

Am incheiat un contrat de garantie reala imobiliara eu fiind garant ipotecar(e vorba de un teren)
Actul a fost autentificat de un notar.
As dori sa stiu daca pe extrasul de carte funciara apare la sarcini aceasta ipoteca.
Multumesc
Da!
Bineinteles ca va apare.
Multumesc frumos

Multumesc,am fost acum doua saptamani la banca si am intrebat un director daca creditul pentru care am fost garant ipotecar a fost achitat de cel pentru care am garantat si mi-a spus ca da, si ca ipoteca a fost radiata...Trebuie sa cer o hartie la banca sau ceva de genul asta ?

Da. Ca sa aveti cu ce dovedi.