avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Somatie ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Somatie ANAF

Somatie ANAF

Buna ziua.
Am primit o somatie de la ANAF cu privire la contributii asigurari de sanatate - regularizare.
Suma este de 1.800 de lei.
Dar eu am achitat in septembrie 2021 cam aceeasi suma pt acelasi tip de datorii. Tin minte ca suma respectiva era formata din datorii intinse pe cel putin 6 - 7 ani.
Cum e posibil ca intr un singur an, 2022, sa fi acumulat o datorie identica cu cea acumulata pe parcursul a 7 ani?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Titlu executoriu anaf - persoana decedata val-c val-c Buna ziua, O persoana fizica care a fost organizata ca PFA, decedata in anul 2021, a primit in luna iulie 2022 o somatie si un titlu executoriu de la ANAF ... (vezi toată discuția)
Datorie 885 lei către anaf mmus mmus Bună ziua, supun atentiei dvs urmatoarea situatie: In febr 2020 am avut nevoie de spitalizare pt o interventie chirurgicala. Fiind pers fara venituri si ... (vezi toată discuția)
Diferenţe de contribuţii rezultate din regularizarea anuală diferente stabilite in minus bogdanCatalin88 bogdanCatalin88 Buna ziua, Am primit in Spatiul Privat Virtual (platforma ANAF) doua documente in format PDF. 1. DECIZIE DE IMPUNERE ANUALA pentru stabilirea ... (vezi toată discuția)