Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara, Tatăl meu a deschis acțiune pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara, Tatăl meu a deschis acțiune pentru stabilirea masei succesorale ...

Bună.seara Tatăl meu a deschis acțiune ptr. stabilirea masei succesorale și nu putem obține anexa 23 și 24..Defunctul este din Dobrotesti Dolj. Cine eliberează aceasta anexă ptr.că primaria Dobrotesti Dolj refuză. ?????
Acea anexa reprezinta Cerearea de deschidere a procedurii succesorare, act care se realizeaza la notar. Procedura succesorala se realizeaza la notariatul de la ultimul domiciliu al defunctului. In situatia in care mostenitorii nu se inteleg , numai atunci se ajunge in instanta. Demersul direct solicitat in instanta nu va fi admis decat dupa dovada parcurgerii procedurii anterior mentionate, la notar.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business