avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cu respect ! Mama mea stă cu o soră a mea care ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cu respect ! Mama mea stă cu o soră a mea care vorbește foarte ...

Cu respect !
Mama mea stă cu o soră a mea care vorbește foarte urât cu ea folosind un limbaj licențios ,o amenință și mai recent ia ridicat și pensia amenințând-o de câteva luni că va face lucrul acesta , dar acum a trecut la fapte.. Nu pot să o iau la mine că având vârsta de 85 de ani zice că râde lumea dacă se plimbă când la unul cnd la altul. Unde să apelez că să-i pună în vedere că nu are voie să țipe la mama să înjure să amenințe că o scoate în drum.
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: planoristul , utilizator 17:18, 31 Martie 2023
Faceți o sesizare atât la POLIȚIE cât și la DGASPC persoane vârstnice.
Oricum, trebuie să decidă să plece de acolo, probabil la un azil, sau la altcineva care să o respecte. Acolo nu mai poate sta că nu are rezolvare.
Ultima modificare: Joi, 30 Martie 2023
Dapix, utilizator
Mentalitatea romaneasca cu "rade lumea"!
Din contra, sa spuna "lumii" ca sta in mod egal la ambii copii. Ca asa cum mostenesc egal, au si obligatii egale.
Aveți dreptate !!! Mulțumesc!

villiy a scris:

Mentalitatea romaneasca cu "rade lumea"!
Din contra, sa spuna "lumii" ca sta in mod egal la ambii copii. Ca asa cum mostenesc egal, au si obligatii egale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violenta domestica cerasela1415 cerasela1415 Buna seara! Va scriu pentru ca sunt eleva in clasa a12-a si am probleme cu tatal meu de cand ma stiu.O mare perioada de timp m-a batut,m-a jignit,m-a injurat ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!doresc un sfat despre lege , am 16 ani si amandoi parintii ... Otilia7288 Otilia7288 Buna ziua!Doresc un sfat despre lege , am 16 ani si amandoi parintii sunt abuzivi , tatal este si decazut din dreptul de a ma vizita ca urmare. am ramas in ... (vezi toată discuția)
Custodie copil nicol-dd nicol-dd Prietena mea locuieste de 11 ani cu un barbat cu care nu are acte de casatorie dar au impreuna un copil de 9 ani. Locuiesc in imobilul parintilor barbatului. ... (vezi toată discuția)