Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cu respect ! Mama mea stă cu o soră a mea care ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cu respect ! Mama mea stă cu o soră a mea care vorbește foarte ...

Cu respect !
Mama mea stă cu o soră a mea care vorbește foarte urât cu ea folosind un limbaj licențios ,o amenință și mai recent ia ridicat și pensia amenințând-o de câteva luni că va face lucrul acesta , dar acum a trecut la fapte.. Nu pot să o iau la mine că având vârsta de 85 de ani zice că râde lumea dacă se plimbă când la unul cnd la altul. Unde să apelez că să-i pună în vedere că nu are voie să țipe la mama să înjure să amenințe că o scoate în drum.
Mulțumesc!
Faceți o sesizare atât la POLIȚIE cât și la DGASPC persoane vârstnice.
Oricum, trebuie să decidă să plece de acolo, probabil la un azil, sau la altcineva care să o respecte. Acolo nu mai poate sta că nu are rezolvare.
Dapix, utilizator
Mentalitatea romaneasca cu "rade lumea"!
Din contra, sa spuna "lumii" ca sta in mod egal la ambii copii. Ca asa cum mostenesc egal, au si obligatii egale.
Aveți dreptate !!! Mulțumesc!

villiy a scris:

Mentalitatea romaneasca cu "rade lumea"!
Din contra, sa spuna "lumii" ca sta in mod egal la ambii copii. Ca asa cum mostenesc egal, au si obligatii egale.