avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua sunt angajat civil in penitenciar , toti s , ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua sunt angajat civil in penitenciar , toti s , locul ...

Buna ziua sunt angajat civil in penitenciar , toti s
, locul de munca este incadrat in conditii speciale , incasez spor pericol , spor conditii vulnerabile , spor de risc , spor de risc misiune permanenta , beneficiez de co suplimentar .Toti subalternii mei beneficiaza de incadrarea locului.de munca in conditii speciale , eu nu . Exista in jurisprudenta vreun caz asemanator?
Cel mai recent răspuns: marianrodbav , utilizator 20:49, 31 Martie 2023
Incasarea unor sporuri nu inseamna automat ca locul de munca este incadrat in conditii speciale/deosebite de munca.
Locul de munca este incadrat in conditii speciale , pentru toti angajatii , bucatari, soferi ,ofiter economist , ofiter achizitii agent contabil , etc.iar eu sunt seful lor ????

Cornel Vasile a scris:

Incasarea unor sporuri nu inseamna automat ca locul de munca este incadrat in conditii speciale/deosebite de munca.

Ati cerut adeverinta cu activitate prestata in conditii speciale?
Da am cerut si au raspuns ca nu.sunt semnalate inbolnaviri in randul personalului civil , .....! Inainte de 2001 si pers civil era incadrat la conditi speciale , In 1294/2001 anexa 6 , penitenciarele sunt unitati incadrate in nomenclatorul locurilor de munca cu conditiilor speciale iar potrivit art.2 din Legea nr .226 , personalul care inainte de 2001 ........lucreaza in conditii speciale , dar este mai putin relevant , subalternii mei lucreaza in conditii speciale iar eu nu ....!!! , incasez indemnizatie de comanda , prin urmare eu lucrez in conditii normale iar ei in conditii speciale....! .Este impotriva directivei UE care impune limitarea locurlor de munca cu conditii grele si vatamatoare , adica speciale , iar potrivit faptului eu sunt privilegiat....????

Cornel Vasile a scris:

Ati cerut adeverinta cu activitate prestata in conditii speciale?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am lucrat in penitenciar, civil, am fost director adjunct, ... marianrodbav marianrodbav Am lucrat in penitenciar , civil , am fost director adjunct , sef serviciu , locul de munca este incadrat in conditii speciale (Anexa 6 HG 1294/2001), colegii ... (vezi toată discuția)
Incadrarea in conditii speciale de munca androneemil androneemil In perioada 15.08.1997 - 11.04.2012 am fost ofiter activ, perioada cât a fost cadru militar activ se încadrează în condițiile de muncă speciale, conform ... (vezi toată discuția)
Acordarea grupei de munca Adrian 74 Adrian 74 Buna ziua sunt angajat civil al unei unitati din sistemul penitenciar si lucrez in aceleasi conditii ,cu acelasi program si in contact cu persoanele private de ... (vezi toată discuția)