Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua sunt angajat civil in penitenciar , toti s , ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua sunt angajat civil in penitenciar , toti s , locul ...

Buna ziua sunt angajat civil in penitenciar , toti s
, locul de munca este incadrat in conditii speciale , incasez spor pericol , spor conditii vulnerabile , spor de risc , spor de risc misiune permanenta , beneficiez de co suplimentar .Toti subalternii mei beneficiaza de incadrarea locului.de munca in conditii speciale , eu nu . Exista in jurisprudenta vreun caz asemanator?
Incasarea unor sporuri nu inseamna automat ca locul de munca este incadrat in conditii speciale/deosebite de munca.
Locul de munca este incadrat in conditii speciale , pentru toti angajatii , bucatari, soferi ,ofiter economist , ofiter achizitii agent contabil , etc.iar eu sunt seful lor ????

Cornel Vasile a scris:

Incasarea unor sporuri nu inseamna automat ca locul de munca este incadrat in conditii speciale/deosebite de munca.

Ati cerut adeverinta cu activitate prestata in conditii speciale?
Da am cerut si au raspuns ca nu.sunt semnalate inbolnaviri in randul personalului civil , .....! Inainte de 2001 si pers civil era incadrat la conditi speciale , In 1294/2001 anexa 6 , penitenciarele sunt unitati incadrate in nomenclatorul locurilor de munca cu conditiilor speciale iar potrivit art.2 din Legea nr .226 , personalul care inainte de 2001 ........lucreaza in conditii speciale , dar este mai putin relevant , subalternii mei lucreaza in conditii speciale iar eu nu ....!!! , incasez indemnizatie de comanda , prin urmare eu lucrez in conditii normale iar ei in conditii speciale....! .Este impotriva directivei UE care impune limitarea locurlor de munca cu conditii grele si vatamatoare , adica speciale , iar potrivit faptului eu sunt privilegiat....????

Cornel Vasile a scris:

Ati cerut adeverinta cu activitate prestata in conditii speciale?