Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , am fost sef serviciu in penitenciar , ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , am fost sef serviciu in penitenciar , personal civil ...

Buna ziua , am fost sef serviciu in penitenciar , personal civil contractual , responsabilul unei sectii exterioare de detinere , loc de munca incadrat in conditii de munca speciale . Toti subalternii mei pensionati au beneficiat de adverinta de conditii de munca in conditii speciale, eu nu , pe motiv ca nu s-au constatat imbolnavirii .........in randul personalului civil .Locul de munca , inclusiv biroul meu ,au fost expertizate de care comisiile de specialitate pentru determinarea conditiilor periculoase, vatamatoare , etc. Prin urmare locul meu de munca este incadrat in conditii dde munca speciale , nu trebuie sa demonstrez acest lucru asa cum am citit in majoritatea jurisprudentei cu privire la actiunea in constatare a incadrarii locului de munca in conditii speciale . Ce fel de actiune sa formulez in instanta?
Obligatia de a face .. obligarea la eliberarea adeverintei de grupa .