Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, ce riscă un angajat care are 2 contracte ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, ce riscă un angajat care are 2 contracte de munca ...

Buna ziua, ce riscă un angajat care are 2 contracte de munca full time, remote, la doua firme diferite?
Nu risca nimic .. orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiţi sau la acelaşi angajator, în baza unor contracte individuale de muncă, fără suprapunerea programului de muncă, beneficiind de salariul corespunzător pentru fiecare dintre acestea.