avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua daca politistii fac o propunere de trimitere ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua daca politistii fac o propunere de trimitere in judecata ...

Buna ziua daca politisti fac o propunere de trimitere in judecata insa eu am un loc de munca stabil in strainatate, as putea sa scap de cazier intrucat chiar si la o pedeapsa cu suspendare ar trebuii sa ma mut in Romania, ps nu sunt cetatean roman
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:47, 3 Aprilie 2023
Nu are legatura locul de domiciliu al faptuitorului cu incadrarea faptelor acestuia sub incidenta penala
Daca autoritatea judecatoreasca apreciaza ca ati incalcat legile nationale si va dispune hotarare de condamnare ,hotararea va fi consemnata in cazierul dv-indiferent unde aveti locul de munca sau domiciliati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masura supravegerii prevazuta de art. 863 cod penal dodonica dodonica Cand in decizia penala se aplica art 863 cp, -a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul de unde sa judecat cauza din Romania ... (vezi toată discuția)
Infractiune in alt stat. Imparatul Imparatul O persoana, roman, care s savarsit infractiuni in alt stat strain, avand domiciliul in tara. Cum se poate afla ce a savarsit in tara respectiva, daca a avut ... (vezi toată discuția)
Cazier judiciar AndreyAlexander AndreyAlexander În ianuarie 2012 am primit o pedeapsă de 4 luni de închisoare cu suspendare (infracțiune la regimul auto) și o perioadă de probă de 2 ani ... (vezi toată discuția)