Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua daca politistii fac o propunere de trimitere ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua daca politistii fac o propunere de trimitere in judecata ...

Buna ziua daca politisti fac o propunere de trimitere in judecata insa eu am un loc de munca stabil in strainatate, as putea sa scap de cazier intrucat chiar si la o pedeapsa cu suspendare ar trebuii sa ma mut in Romania, ps nu sunt cetatean roman
Nu are legatura locul de domiciliu al faptuitorului cu incadrarea faptelor acestuia sub incidenta penala
Daca autoritatea judecatoreasca apreciaza ca ati incalcat legile nationale si va dispune hotarare de condamnare ,hotararea va fi consemnata in cazierul dv-indiferent unde aveti locul de munca sau domiciliati