avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna.Un cetatean german care are o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna.Un cetatean german care are o proprietate(mostenita) in ...

Buna.Un cetatean german care are o proprietate(mostenita) in Romania,vrea sa vanda proprietatea,trebuie sa obtina NIF?Sau impozitarea la sursa(notar),este de ajuns ?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: avocatmaria , utilizator 02:35, 4 Aprilie 2023
La notar !


Editat- nu mai citati inutii mesajele anterioare si nu va mai semnati interiorul mesajului, mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 4 Aprilie 2023
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie, trebuie cod nif pentru certificat fiscal? alex_sole alex_sole Cetatean roman cu dubla cetatenie, doreste sa vanda o proprietate mostenita. Detine pasaport din ambele tari (Romania si tara straina), cu resedinta in tara ... (vezi toată discuția)
Nif Theo777 Theo777 Buna Ziua. Sunt cetatean Roman cu domiciliul in strainatate (Africa) si as vrea sa stiu daca am nevoie de NIF. La momentul actual nu am nici un fel de ... (vezi toată discuția)
Impozit nerezident Valeriu-IC Valeriu-IC Buna ziua, va rog sa imi spuneti in ce fel se retine impozitul (si ce acte sunt necesare) pentru un cetatean strain, nerezident in romania pentru un venit ... (vezi toată discuția)