Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog din suflet sa ma ajutati cu un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea ...

Buna ziua!
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie:
Daca in urma cu 20 ani, la succesiunea dupa tatal meu, am renuntat la drepturile mele de mostenitor in favoarea mamei, pot reveni asupra hotararii mele?
Mama traieste, iar eu m-am razgandit...
Cum pot anula vechiul Certificat de mostenitor prin care eu renunt la drepturile mele?
Multumesc!
Nu puteti.