avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog din suflet sa ma ajutati cu un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea ...

Buna ziua!
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie:
Daca in urma cu 20 ani, la succesiunea dupa tatal meu, am renuntat la drepturile mele de mostenitor in favoarea mamei, pot reveni asupra hotararii mele?
Mama traieste, iar eu m-am razgandit...
Cum pot anula vechiul Certificat de mostenitor prin care eu renunt la drepturile mele?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 13:23, 4 Aprilie 2023
Nu puteti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune mariana.pirosca mariana.pirosca Buna ziua, Dupa decesul mamei am deschis un dosar de succesiune ,singurii mostenitori fiind eu si sora mea . Sora a decedat, succesiunea nefiind finalizata. ... (vezi toată discuția)
Recuperare drepturi dupa 30 ani flori9 flori9 Daca mama a renuntat la mostenire in urma decesului tatalui ei in favoarea mamei ei (asta intamplandu-se acum 30 ani), iar aceasta din urma a decedat si ea ... (vezi toată discuția)
Modificare succesiune aaa456 aaa456 vreau sa stiu, conform carei legi si articol nu se poate modifica \\"renuntarea\\" la o mostenire, in cazul in care ,atunci cand s-a facut succesiunea si ai ... (vezi toată discuția)