avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita in urma ...

Daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita in urma unui AVC ischemic ,diagnosticul este accentuat si capacitatea de munca pierduta in totalitate , ma incadrez la certificat si pensie de handicap ? si la ce grad? daca da .
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 17:08, 6 Aprilie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Deja aveti pensie de handicap gradul II.
Întrebați doctorul neurolog, să vă spună dacă vă încadrați la handicap.
Dacă da, rugați-l să vă redacteze un referat medical, și apoi cu referatul mergeți să vă informați la DGASPC.
Ultima modificare: Joi, 6 Aprilie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot obtine certificatul de handicap accentuat si ajutorul ... ticarau daniel ticarau daniel Cum pot obtine certificatul de handicap accentuat si ajutorul de 273lei daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita uni avc?cui trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Neurologie handicap - referat RObucarm RObucarm Tatăl meu a făcut avc trebuie referat si scrisoare medicală. Cine da referatul la iesire din spital sa dat numai scrisoarea medicala. (vezi toată discuția)
Buna seara! sunt angajata muncesc...numai ca,in dec 2022, am ... Mariorica1970 Mariorica1970 Buna seara! Sunt angajata muncesc...numai ca,in dec 2022, am fost diagnosticata cu poliartita reumatoida std 1......fac tratament urat,am ... (vezi toată discuția)