Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita in urma ...

Daca am pensie de incapacitate de munca gr2 dobandita in urma unui AVC ischemic ,diagnosticul este accentuat si capacitatea de munca pierduta in totalitate , ma incadrez la certificat si pensie de handicap ? si la ce grad? daca da .
Va multumesc.
Deja aveti pensie de handicap gradul II.
Întrebați doctorul neurolog, să vă spună dacă vă încadrați la handicap.
Dacă da, rugați-l să vă redacteze un referat medical, și apoi cu referatul mergeți să vă informați la DGASPC.
Dapix, utilizator