Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, daca in anumite dosare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, daca in anumite dosare incheiate/solutionate la instanta ...

Buna ziua,

daca in anumite dosare incheiate/solutionate la instanta in anul 2019, anul 2020, anul 2021 prin care au fost admise cereri de acordare a cheltuielilor de judecata se mai pot recupera aceste cheltuieli de judecata ? care sunt termenele pentru recuperarea acestora?

Multumesc!
3 ani, după care intervine prescripția, și nu mai pot fi recuperați.
Va multumesc frumos pentru raspuns!