avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1388 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, daca in anumite dosare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, daca in anumite dosare incheiate/solutionate la instanta ...

Buna ziua,

daca in anumite dosare incheiate/solutionate la instanta in anul 2019, anul 2020, anul 2021 prin care au fost admise cereri de acordare a cheltuielilor de judecata se mai pot recupera aceste cheltuieli de judecata ? care sunt termenele pentru recuperarea acestora?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: marcu.alina , utilizator 13:13, 7 Aprilie 2023
3 ani, după care intervine prescripția, și nu mai pot fi recuperați.
Va multumesc frumos pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna neefectuat din 2017, recuperare bani Florinoprea20 Florinoprea20 Buna seara, va rog mult de tot sa ma ajutati intr-o problema. Am lucrat la o agentie de pariuri sportive din decembrie 2016 pana in februarie 2020. In tot ... (vezi toată discuția)
Prescriptie dosare instanta Bytusi211 Bytusi211 După ce termen intervine prescripția dosarelor de fond funciar judecate între anii 1990 2000 și acestea nu mai pot fi admise ca probe in instanța ??? (vezi toată discuția)
Buna ziua! am primit executare silita de la bej , nr dosar 492/236/2021 ... StoicaIonut92 StoicaIonut92 Buna ziua! Am primit executare silita de la BEJ , nr dosar 492/236/2021 . Am o datorie de la CEC din 2019, acestia au dat-o mai departe in 2021 la BEJ. Daca ... (vezi toată discuția)