Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Inregistrare barca taxe locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Inregistrare barca taxe locale

Buna ziua,

Am cumparat o ambarcatiune care nu a fost declarata - inregistrata de vanzator la taxe si impozite locale din orasul in care avea domiciliul (o detine de 2 ani si a confundat obligativitatea de a o declara la taxe locale cu posibilitatea de a nu o inmatricula la capitanie avand in vedere lungimea mai mica de 7m).
Cei de la taxe si impozite locale din orasul in care locuiesc imi solicita un certificat fiscal de la vanzator pentru ambarcatiune.
Exista o varianta pentru a o inregistra la taxe si impozite locale avand in vedere cele de mai sus?

Va multumesc!
puuv, utilizator
Fara certificat fiscal de la vanzator nu puteti parcurge procedura de notare pe rol fiscal a ambarcatiunii