Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Parcari persoane cu handicap
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Parcari persoane cu handicap

Ma puteti lamuri va rog in urmatoarea speta?

EX: sotia mea are handicap locomotor si beneficiem de o legitimatie pt parcare in locurile rezervate persoanelor cu handicap. As vrea sa stiu daca atunci cand sotia NU este prezenta in masina daca pot folosi legal parcarile rezervate , in lipsa ei practic eu neavand calitatea de (insotitor) .
Multumesc
Nu puteti folosi o astfel de parcare, este de la sine inteles.
Nevand calitate de insotitor si nici document pe numele dv =autorizatia de parcare,legal nu puteti parca pe locurile destinate persoanelor cu dizabilitati
Exista si exceptii