Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Model cerere pentru majorarea pensiei alimentare după ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Model cerere pentru majorarea pensiei alimentare după 18 ani ...

Model cerere pentru majorarea pensiei alimentare după 18 ani fiind elevă.
Va rog ,multumesc sunt formule de politețe care ar trebui cunoscute la 18 ani...
Buna ziua,
Domnule presedinte,
subsemnata .... cu domoiciliul in ... CNP ... telefon mobil ... e-mail ...
chem in judecata pe ... tatal/mama mea, cu domiciliul in ... CNP ... telefon ... pentru ca prin sentinta ce veti pronunta sa dispuneti majorarea pensiei alimentare ce mi se cuvine conform art. 529 C.Civ. având în vedere ca subsemnata sunt eleva liceului/scolii ... la cursuri de zi iar intretinatorului meu i-au crescut veniturile.
Probe:
- copie C.I.
- adeverionta elev
- taxa timbru de 20 lei
In drept, art. 192, 194 si celelalte C.Pr.Civ.
Depun prezenta in 2 exemplare din care 1 pentru comunicare.

numele si prenumele data
semnatura

Depuneti prin posta cu confirmare de primire la judecatoria pe raza careia aveti domiciliul