Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sotia a decedat si a avut pensie la pilonul 2 .Cine ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sotia a decedat si a avut pensie la pilonul 2 .Cine poate retrage ...

Sotia a decedat si a avut pensie la pilonul 2 .Cine poate retrage pensia si care sunt demersurile ?sotul?sotul si copilul major sau numai copilul major beneficieaza de aceasta pensie?
Toti mostenitorii directi nominalizati in actul de succesiune intocmit de notar. Interventiile se fac la firma care detine contul de pensie respectiv, al sotiei.