avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o locuinta in Timisoara si vreau sa ma dau in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o locuinta in Timisoara si vreau sa ma dau in intretinere ...

Am o locuinta in Timisoara si vreau sa ma dau in intretinere la fica mea,dar ea este casatorita actulde intretinere cu uzufrct viager trebuie sa il si pe ginerele meu sau pot face numai cu fata mea?
-Va multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 20:21, 18 Aprilie 2023
Fara contract, fiica nu va ingrijeste?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de intretinere cu uzufruct viager Imola193 Imola193 Buna ziua. Ma numesc M.M. Domnule Avocat am citeva intrebari la dumneavoastra in legatura cu un Contract de Intretinere cu clauza de Uzufruct viager. Ma ... (vezi toată discuția)
Cât costă dezbaterea succesiunii? se pot trece bunurile pe numele copiilor moștenitorilor? dodorel62 dodorel62 Buna ziua . Daca o persoana caruia i-au murit parintii si au trecut mai mult de 10 ani de la deces , face acum taxa de succesiune trebuie sa plateasca vreo ... (vezi toată discuția)
Ma numesc maria! am o intrebare catre dumneavoastra? am o casa ... K.Elvira K.Elvira Ma numesc Maria! Am o intrebare catre dumneavoastra? Am o casa in Romania pe care am facut un act de Clauza de Intretinere cu Uzufruct Viager cu fica si ... (vezi toată discuția)