avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Doresc si eu un model pentru a contesta procesul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Doresc si eu un model pentru a contesta procesul verbal....si ...

Doresc si eu un model pentru a contesta procesul verbal....si nu il gasesc pe google....am sunat la judecatorie si mi sa spus sa caut act contraventional...va rog am nevoie urgent...
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 09:28, 20 Aprilie 2023
Dati cautare pe Google dupa "model plingere contraventionala cod rutier" .
Exemplu ce "iese" in urma cautarii:
[ link extern ]
[ link extern ] /
[ link extern ] /
Imi trebuie un model de a contesta o amenda data de jandarmerie...nu rutiera
O adaptati pentru jandarmerie, datele de identificare ale sectiei respective de jandarmi le gasiti in PV de contraventie.
In loc de IPJ apare Inspectoratul judetean de jandarmi din care face parte respectivul agent constatator.
Cel mai sigur e sa platitii serviciile unui avocat si va scrie plingerea contraventionala, daca nu va pricepeti. Se pare ca sunteti in situatia asta.
Ultima modificare: Joi, 20 Aprilie 2023
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis - va rog sa-mi dati un raspuns urgent annamarryia annamarryia Buna ziua. Sotul meu a primit ieri un plic de la IPJ precum ca i s-a suspendat permisul pentru 90 de zile conform art 102 alin 3 lit E din oug 195/2002, Scrie ... (vezi toată discuția)
Model contestatie oprire neregulamentara motociclistcom motociclistcom ma poate ajuta cineva cu un model de contestatie? am luat o amenda pentru oprire neregulamentara si sunt cam multe puncte si as dorii sa fac o contestatie.. ... (vezi toată discuția)
Amenda pe partie kosmin90 kosmin90 Va salut . Astazi 14 .02.2016 am mers pe partia de schii cu mai multi prieteni si cu familia.Eu impreuna cu un verisor am preferat sa stam pe o sanie sa mai ... (vezi toată discuția)