Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Doresc si eu un model pentru a contesta procesul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Doresc si eu un model pentru a contesta procesul verbal....si ...

Doresc si eu un model pentru a contesta procesul verbal....si nu il gasesc pe google....am sunat la judecatorie si mi sa spus sa caut act contraventional...va rog am nevoie urgent...
Dati cautare pe Google dupa "model plingere contraventionala cod rutier" .
Exemplu ce "iese" in urma cautarii:
[ link extern ]
[ link extern ] /
Imi trebuie un model de a contesta o amenda data de jandarmerie...nu rutiera
O adaptati pentru jandarmerie, datele de identificare ale sectiei respective de jandarmi le gasiti in PV de contraventie.
In loc de IPJ apare Inspectoratul judetean de jandarmi din care face parte respectivul agent constatator.
Cel mai sigur e sa platitii serviciile unui avocat si va scrie plingerea contraventionala, daca nu va pricepeti. Se pare ca sunteti in situatia asta.
latka, utilizator