Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, vreau sa stiu daca este necesara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, vreau sa stiu daca este necesara aprobarea/avizul ...

Buna ziua, vreau sa stiu daca este necesara aprobarea/avizul (poate prin declaratie notariala), a vecinilor la o constructie noua, casa familiala ?
La ce distanta de vecinatate se poate amplasa o cladire- locuinta, tinand cont de toate modificarile Legii 50/1991 si a Normelor de aplicare?
Acordul vecinilor: da
Despre distanțe întrebați și primăria, fiindca pot exista derogări
Multumesc raspunsul !