Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara cum pot proceda sa dau o persoana in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara cum pot proceda sa dau o persoana in judecată sau ...

Buna seara cum pot proceda sa dau o persoana in judecată sau plângere pt calomnie ? Postează pe rețelele de socializare mesaje ca eu ma prostituez ca produc bani pentru bărbați când eu am o bebelușă de 9 luni vreau sa plătească pt aceste lucruri neadevărate cum pot proceda ? Va mulțumesc frumos
Arys12, utilizator
Foarte simplu,salvați.postarile respective,va adresați unui avocat si aveți posibilitatea sa obțineți daune morale,obligarea persoanei sa șteargă postările respective etc.Daca nu I cunoașteți identitatea,postează de pe un cont fals atunci lucrurile se complica..Nu sta nimeni sa identifice după IP ,slabe șanse în acest sens,eventual raportați profilul,mesajele la administrator etcetc.