avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Consecinte legale angajat fara acreditare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Consecinte legale angajat fara acreditare

Buna ziua. Care sunt consecințele legale și sancțiunile pentru angajarea unui cosmetician (Cod COR 514201) care a absolvit un curs de specializare in domeniu dar care nu are acreditare recunoscuta de Ministerul Muncii?
Ultima modificare: Vineri, 21 Aprilie 2023
Alex1909, utilizator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 09:39, 26 Aprilie 2023
daca nu exista si alte neconformitati, suspendarea activitatii pana la remediere

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diploma necesara post micropigmentare AndraBB AndraBB Buna ziua! Ma scuzati ca va deranjez, as dori sa urmez un curs de micropigmentare a sprancenelor si voiam sa stiu, pentru a infiinta un pfa sau pt a lucra ... (vezi toată discuția)
Cod cor inexistent ramo1987 ramo1987 Buna seara! Am si eu o nelamurire. Urmeaza sa fac un curs si mi s-a spus ca o sa primesc o diploma de participare eliberata de firma care organizeaza aceste ... (vezi toată discuția)
Codul meseriilor donyqb donyqb Buna seara . Sotia mea a urmat cursuri de Make-up artist la o scoala din Bucuresti , cursul a fost destul de costisitor pentru noi si ne-am pus mari ... (vezi toată discuția)