Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Consecinte legale angajat fara acreditare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Consecinte legale angajat fara acreditare

Buna ziua. Care sunt consecințele legale și sancțiunile pentru angajarea unui cosmetician (Cod COR 514201) care a absolvit un curs de specializare in domeniu dar care nu are acreditare recunoscuta de Ministerul Muncii?
Alex1909, utilizator
daca nu exista si alte neconformitati, suspendarea activitatii pana la remediere