Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua am su eu o întrebare legata de contractul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua am su eu o întrebare legata de contractul de reabilitare ...

Bună ziua am su eu o întrebare legata de contractul de reabilitare președintele asociației a semnat contractul dar el nu are propietate în bloc și un membru al asociației la amenințat ca da il judecata și desființează și contractul pe care el la semnat se poate asa ceva?
In cazul asociatiilor de proprietari alcatuite din mai multe imobile de locuit in comun se accepta ca presedintele de asociatie sa nu detina calitatea de proprietar in toate imobilele de locuit in comun care fac parte din asociatie
Daca este vorba despre asociatie de proprietari constituita la nivelul unui singur imobil de locuit in comun disp L nr 196/2018 obliga ca presedintele de asociatie sa detina cumulativ calitatea de proprietar si de membru proprietar