Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA Norma Fixa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA Norma Fixa

Buna ziua,

Daca am un PFA cu norma fixa care are sediul profesional in Bucuresti si eu am buletin de Valcea, ce trebuie sa fac ca sa platresc norma fixa aferenta pentru Bucuresti?

Multumesc
Nu platesti norma ci taxele ce se aplica la norma respectiva adica:

-impozit pe venit, mergi la administratia fiscala din sectorul unde ai sediu( acolo unde ai depus si actele pt inregistrarea fiscala dupa infiintare). Sau se pot depune si online.
-sanatate(CAS), poti sa faci contract cu orice casa, nu neaparat unde e sediul profesional.
-CASS(daca e cazul) - tot la casa de asigurari sociale si pensii de pe raza sediului profesional.
grandanat, utilizator