avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar în instanță
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar în instanță

Bună ziua !
Am un dosar la tribunalul din București, pe data de 5 a apărut pe portalul instantei iar pe 6 rechizitoriul, ținând cont de experienta dumneavoastră cam după cât timp se termina perioada din camera preliminare și cam după cât timp primesc citație pentru ședința la tribunal?

Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Niță Valentin Cătălin , utilizator 09:43, 27 Aprilie 2023
Este greu de spus fără a se vedea dosarul.
Sunt putini avocati care își dau seama chiar și asa.

Poate dura de la o luna la 4-5 ani în funcție de caz, de interese, de combinații, de tactici și de multe altele...
Ultima modificare: Marți, 25 Aprilie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Daca nu se formuleaza cereri si exceptii, dupa maxim 2 luni o sa primiti.
Va mulțumesc!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca nu se formuleaza cereri si exceptii, dupa maxim 2 luni o sa primiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! puteți sa ma ajutați va rog cu un răspuns, am ... George185 George185 Buna seara! Puteți sa ma ajutați va rog cu un răspuns, am fost prin fără permis și am avut prima ședință la camera preliminară, am primit plicul ca ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! vin și eu cu o problemă în legătură cu un dosar ... Tinu10 Tinu10 Bună ziua! Vin și eu cu o problemă în legătură cu un dosar penal. Pe data de 1 februarie 2020 am avut un accident rutier fără victime, cu alcool la ... (vezi toată discuția)
Adresare instanță Niță Valentin Cătălin Niță Valentin Cătălin Bună ziua, exista vreo modalitate sau orice fel de procedura ca eu inculpat într-un dosar sa ma adresez cuiva sau cumva pentru a ma interesa de ce dosarul ... (vezi toată discuția)