Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar în instanță
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar în instanță

Bună ziua !
Am un dosar la tribunalul din București, pe data de 5 a apărut pe portalul instantei iar pe 6 rechizitoriul, ținând cont de experienta dumneavoastră cam după cât timp se termina perioada din camera preliminare și cam după cât timp primesc citație pentru ședința la tribunal?

Va mulțumesc!
Este greu de spus fără a se vedea dosarul.
Sunt putini avocati care își dau seama chiar și asa.

Poate dura de la o luna la 4-5 ani în funcție de caz, de interese, de combinații, de tactici și de multe altele...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Daca nu se formuleaza cereri si exceptii, dupa maxim 2 luni o sa primiti.
Va mulțumesc!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca nu se formuleaza cereri si exceptii, dupa maxim 2 luni o sa primiti.