Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Adresare instanță
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Adresare instanță

Bună ziua, exista vreo modalitate sau orice fel de procedura ca eu inculpat într-un dosar sa ma adresez cuiva sau cumva pentru a ma interesa de ce dosarul meu nu a primit o data de ședință da 3 luni de zile... De la data încheierii camerei preliminare?
Menționez faptul că alte dosare cu mult timp apărute pe portalul instantei de judecata după al meu au primit deja o dată fixata pentru ședința din tribunal însă al meu nu... fiind singurul... Ținând cont de lista de dosare aflate online pe portalul instantei...

Orice răspuns este de ajutor! Va mulțumesc.
Niță Valentin Cătălin, utilizator
Puteți face o cerere privind stadiul dosarului și de urgentare a soluționării cauzei.
Pot suna la numărul de contact al tribunalului sa aflu situația unui dosar?

Adrian ALBU a scris:

Puteți face o cerere privind stadiul dosarului și de urgentare a soluționării cauzei.

Da, dar veți primi o informare de bază, ca ceea care apare pe portalul instanțelor.