Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot afla daca o persoana decedata are copii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot afla daca o persoana decedata are copii?

Sotul matusii mele a avut doua casatorii inainte de a se insura cu matusa mea. Cum pot afla daca din casatoriile anterioare au rezultat copii? Detin actul de deces al unchiului meu si actul de nastere pe care sunt trecute numele sotiilor, datele la care au avut loc casatoriile si datele la care s-au pronuntat divorturile. Atat matusa mea, cat si sotul sunt decedati.
Solicitati oficial relatii la serviciul de evidenta populatiei
Dacă aveți numărul și data sentintelor de divorț, procurați copii legalizate de la arhiva instantelor care le-au pronunțat.
În cuprinsul fiecărei hotărâri de divorț este scris dacă din căsătoria respectiva au existat copii.