Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Un avocat poate întări juridic un contract de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Un avocat poate întări juridic un contract de împrumut?

Vă rog, un avocat poate întări juridic un contract de împrumut?
george-neagu, moderator
Avocatul va poate ajuta dar va costa ca la notar.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
In realitate, nu va ajuta cu nimic, daca il faceti la notar, macar e titlu executoriu.
Daca il faceti prin avocat, nu e. E practic, tot un inscris sub semnatura privata, avocatul avand grija totusi sa il intocmiti corect.
Teoretic este mai mult decât o , ixiva",,o ,,chitanță de mână "și mai puțin decât o autentificare făcută la notar.In baza legii 51 av poate atesta identitatea părților,data ,conținutul inscrisului etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Puteți apela la ambii, adică avocatul să vă redacteze corect contractul, fără a exista erori și interpretări defavorabile dumneavoastră, iar la notar îl transformați prin autentificare în titlu executoriu.