Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, Am primit astazi o citatie de la DIICOT ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, Am primit astazi o citatie de la DIICOT Galati, prin ...

Buna seara,
Am primit astazi o citatie de la diicot-Galati, prin care sa ma prezint la ei.
1. sunt in calitate de faptuitor;
2. sunt urmarit penal "in re" - nu stiu ce inseamna, pentru acces ilegal la un sis. informatic in forma continuata si alterarea integritatii datelor, cf. art. 306, alin. 1,2,3 cod penal cu aplicarea art.35 si art 363 cod penal au plicarea art.35.
3. eu sunt din Bucuresti;
4. ce este de facut, pot sa cer o copie a dosarului penal sa vad si eu ce mi se aduce acolo?
Daca veti avea avocat se va ocupa acesta de apărare în funcție de propria sa tactica de apărare.

DIICOT nu va da nimic, ca să știți.
Va cheamă ca sa afle ce știți și sa va acuze.
Aveti dreptul de a va sfătui cu avocatul.
Și ei o sa va spună la fel dacă aveți avocat la audiere.

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat