avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, Am primit astazi o citatie de la DIICOT ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, Am primit astazi o citatie de la DIICOT Galati, prin ...

Buna seara,
Am primit astazi o citatie de la diicot-Galati, prin care sa ma prezint la ei.
1. sunt in calitate de faptuitor;
2. sunt urmarit penal "in re" - nu stiu ce inseamna, pentru acces ilegal la un sis. informatic in forma continuata si alterarea integritatii datelor, cf. art. 306, alin. 1,2,3 cod penal cu aplicarea art.35 si art 363 cod penal au plicarea art.35.
3. eu sunt din Bucuresti;
4. ce este de facut, pot sa cer o copie a dosarului penal sa vad si eu ce mi se aduce acolo?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:33, 27 Aprilie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca veti avea avocat se va ocupa acesta de apărare în funcție de propria sa tactica de apărare.

DIICOT nu va da nimic, ca să știți.
Va cheamă ca sa afle ce știți și sa va acuze.
Aveti dreptul de a va sfătui cu avocatul.
Și ei o sa va spună la fel dacă aveți avocat la audiere.

București 2023
Ultima modificare: Joi, 27 Aprilie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prinși cu 3 grame de canabis Xmousy11 Xmousy11 Aseară in jurul orei 2 ma aflam in mașina cu prietenii mei, ne-a oprit rutieră la un control de rutina. Amica mea conducea. i s-a pus aparatul etilotest, ... (vezi toată discuția)
Citatie diicot papibaa papibaa Astazi 15.01.2014 am primit o citatie de la diicot ploiesti cerandu-mi sa ma prezint pe 20.01.2014 in calitate de ...(neprecizat) in cauza privind (un anume ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in urma dupa iesirea de la o petrecere organizata ... Bbb1717 Bbb1717 Buna ziua, in urma dupa iesirea de la o petrecere organizata in capitala in urma unui control al jandarmeriei si politiei am fost gasit asupra mea cu un plic ... (vezi toată discuția)