avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot afla daca tata mai are alti copii recunoscuti ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot afla daca tata mai are alti copii recunoscuti de el in ...

Cum pot afla daca tata mai are alti copii recunoscuti de el in viata lui. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: rodicadin , utilizator 21:52, 27 Aprilie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu puteti afla. Cand tata va deceda sau daca a decedat deja, poate va vin fratii la mostenire.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, la tați lucrurile sunt mai încurcate.
Doar cu ocazia moștenirii ati putea afla sau nici măcar atunci dacă vor vrea moștenirea lui.
Ultima modificare: Joi, 27 Aprilie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Minunat, posibil sa ajunga si la deces la un moment dat. Ideea e ca citind mesaje am observat ca la moștenire dai declaratia pe propria răspundere ca suntem unicii mostenitori, dar stiuti. In caz de cei nestiuti nu cred ca se considera fals in declarații. Complicate sunt caile domnului. Mulțumesc de lamuriri. Seara minunata.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, la tați lucrurile sunt mai încurcate.
Doar cu ocazia moștenirii ati putea afla sau nici măcar atunci dacă vor vrea moștenirea lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Moștenirea in cazul recăsătoriei Maria20211 Maria20211 Daca un bărbat cu doi copii a rămas văduv, s-a recăsătorit și cu a doua soție a mai avut un copil , cum se împarte averea la nepoții lui ? Copii ... (vezi toată discuția)
Mostenire Cllod Cllod Buna ziua, am si eu o intrebare, mi-a ramas de la bunicii mei din partea tatalui o casa, tata a avut mai multi frati, una dintre surori traieste, casa am ... (vezi toată discuția)
Unchiul meu a murit, mostenitori suntem eu si sotia lui tata (fratele defunctului)? andreistan andreistan Buna ziua, Unchiul meu, fratele tatalui meu a decedat in 2012, tatal meu a decedat in 2009, ramanand in viata sotia lui si eu. Unchiul a lasat o ... (vezi toată discuția)