Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot afla daca tata mai are alti copii recunoscuti ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot afla daca tata mai are alti copii recunoscuti de el in ...

Cum pot afla daca tata mai are alti copii recunoscuti de el in viata lui. Mulțumesc
Nu puteti afla. Cand tata va deceda sau daca a decedat deja, poate va vin fratii la mostenire.
Da, la tați lucrurile sunt mai încurcate.
Doar cu ocazia moștenirii ati putea afla sau nici măcar atunci dacă vor vrea moștenirea lui.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Minunat, posibil sa ajunga si la deces la un moment dat. Ideea e ca citind mesaje am observat ca la moștenire dai declaratia pe propria răspundere ca suntem unicii mostenitori, dar stiuti. In caz de cei nestiuti nu cred ca se considera fals in declarații. Complicate sunt caile domnului. Mulțumesc de lamuriri. Seara minunata.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, la tați lucrurile sunt mai încurcate.
Doar cu ocazia moștenirii ati putea afla sau nici măcar atunci dacă vor vrea moștenirea lui.