Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am fost deportat din UK dar copilul mi-a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am fost deportat din UK dar copilul mi-a ramas acolo ...

Buna ziua am fost deportat din UK dar copilul mi-a ramas acolo cu mama sa . Mentionez ca copilul este pe numele meu si e nascut in UK .Motivul deportarii a fost in urma unor fapte fara violență respectiv hartuire fara violență dupa cum a fost clasat , abuz si injurii adresate nr de urgenta respesctiv politie. Hartuirea a fost impotriva unei terțe persoane si nu a mamei.Dupa detentia de rigoare mi sa interzis intrarea in UK. As vrea sa știu daca e de competenta unui avocat roman, englez sau irlandez. Deoarece momentan rezidez in Republica Irlanda. Va rog sa ma lamuriti in aceasta chestiune. Va multumesc!

Zamolxes, utilizator
Problema este de competenta unui avocat englez...
Da, avocatul englez va poate lamuri.