Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem mai multi coproprietari, pe un teren care are 2 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem mai multi coproprietari, pe un teren care are 2 parcele, ...

Suntem mai multi coproprietari, pe un teren care are 2 parcele, unul dintre coproprietari doreste o parcela, ce act pot face eu pentru a lasa persoana respectiva sa ia parcela singura ?
O persoana vrea sa ia o parcela, iar ceilalți sa ramaneti coproprietari pe cealalta parcela?
Act de partaj, dar toti trebuie sa fiti de acord.