Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Postliceală și facultate la buget
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Postliceală și facultate la buget

Daca am beneficiat de un loc bugetat la o postliceală sanitară pot aplica pentru un loc bugetat la facultate, având în vedere că studiile postliceale nu sunt considerate studii superioare?
Pm.inl, utilizator
Bună ziua,

Da, puteți aplica pentru locurile fără taxă.
Buna ziua,

Daca fiul meu intra la o facultate la buget dar doreste sa faca si postliceala tot la buget poate?
Da, poate sa faca .