avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Postliceală și facultate la buget
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Postliceală și facultate la buget

Daca am beneficiat de un loc bugetat la o postliceală sanitară pot aplica pentru un loc bugetat la facultate, având în vedere că studiile postliceale nu sunt considerate studii superioare?
Ultima modificare: Luni, 1 Mai 2023
Pm.inl, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:04, 11 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua,

Da, puteți aplica pentru locurile fără taxă.
Buna ziua,

Daca fiul meu intra la o facultate la buget dar doreste sa faca si postliceala tot la buget poate?
Da, poate sa faca .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Postliceala in paralele cu facultate Nicunav Nicunav Buna, sunt anul II la postliceal sanitar la buget. As vrea sa stiu daca pot sa intru la o faculltate de medicina tot la buget. In regulamentul admiterii nu ... (vezi toată discuția)
Studii medii vs studii superioare camelia.pm camelia.pm Buna ziua. Am terminat o scoala postliceala sanitara la buget insa vreau sa dau admitere la o umf. Mi s-a spus ca pot opta pentru medicina doar ca a doua ... (vezi toată discuția)
Finanțare învățământ postliceal Madalina Sora Madalina Sora Bună ziua Am făcut o facultate si un master la buget ,Acum mai pot beneficia de loc la buget dacă ma înscriu la Scoala postliceala sanitară Fundeni? ... (vezi toată discuția)