avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Retragere plângere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Retragere plângere

Buna seara! Daca cineva vrea sa isi retragă plângerea făcută asupra unei persoane, dar pt câteva săptămâni nu se afla in orașul in care s-a petrecut fapta și in care a făcut plângerea, cum ar trebui sa procedeze? Mulțumesc.
Ultima modificare: Marți, 2 Mai 2023
AndaNav, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 12:24, 3 Mai 2023
~ Conținut șters la cerere ~
Pana atunci puteți anunță și politia ca sa nu facă cercetări aiurea si sa piardă vremea.
Asa ati afla și dacă se poate fără sa mai apelati la avocat.

București 2023

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retragere plangere penala emil51 emil51 Ma intereseaza daca se poate sa retrag o plangere penala, pe care am facut-o si care se afla la organele de politie in cercetare.Multumesc! (vezi toată discuția)
Vatamare corporala, amenintari muskas muskas vreau sa stiu ce pot face in conditiile in care doi indivizi ma-u batut fara motiv.acestia erau bauti,am sunat la 112 ,am facut plangere penala, iar dupa doua ... (vezi toată discuția)
Retragere plangere penala danutza2000 danutza2000 Buna dimineata, Va rog sa ma ajutati cu sfaturi in privinta urmatoarei spete: - ca administrator de S.R.L, am depus o plangere penala in temeiul art.246 cod ... (vezi toată discuția)